بهترین میلگرد برای ساختمان سازی در ایران

اهمیت انتخاب بهترین میلگرد؛ کاربرد میلگرد ساختمان سازی

در ساخت و ساز از یراق آلات در اندازه ها و درجه های مختلف استفاده می شود. این محصول در قسمت های مختلف سازه برای جبران مقاومت کششی ضعیف بتن استفاده می شود. از این نظر انتخاب میله های آجدار گزینه بهتری است. زیرا وجود محافظ در این پروفیل های فولادی منجر به افزایش اتصال میلگرد و بتن می شود. نتیجه این امر مقاومت بیشتر بتن خواهد بود. کارشناسان ترکیب بتن و میلگرد را بتن مسلح می دانند.

به طور کلی میلگردها به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند با هر نوع بتن سازگار بوده و سازه را تقویت کنند. با این حال، یکی از مواردی که در هنگام خرید فیکسچر باید به آن توجه کنید، جنس فیکسچر است. جنس این پروفیل های فولادی تا حد زیادی با مواد اولیه مورد استفاده، استانداردهای تولید و کارخانه تولید مرتبط است.

بهترین میلگردهای ساختمانی میلگردهایی هستند که از مواد اولیه مرغوب و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی ساخته شده باشند. این محصولات دوام و استحکام بیشتری دارند و در تماس و ترکیب با بتن عملکرد بهتری خواهند داشت. از آنجایی که شرکت های مختلف استانداردهای خاصی را در کار خود دارند، بنابراین اطلاع از ویژگی ها و هزینه روزانه یراق آلات هر کارخانه اهمیت دو چندان می یابد.

بهترین میلگرد بر اساس جنس

میلگردها با توجه به مواد اولیه مصرفی و روش تولید به دسته های مختلفی از نظر جنسیت تقسیم می شوند. اتصالات اپوکسی، گالوانیزه، اروپایی و … نمونه هایی از گروه های مختلف این محصول می باشد. در زیر به بررسی ویژگی های هر یک از آنها می پردازیم.

میلگرد اپوکسی

میلگردهای اپوکسی محصولاتی هستند که روی آنها روکش سبز رنگی از رزین اپوکسی اعمال می شود. به همین دلیل به این نوع میلگردها میلگرد سبز نیز می گویند. وجود این لایه محافظ به افزایش مقاومت میلگرد در برابر خوردگی و اکسیداسیون و افزایش طول عمر آن کمک می کند.

به دلیل وجود رطوبت در بتن، این ویژگی به زنگ زدگی میلگرد و حفظ مقاومت کمک می کند. بنابراین پایداری آن بهتر حفظ می شود و عمر مفید بتن مسلح نیز افزایش می یابد.

میلگرد گالوانیزه

دلیل نامگذاری این محصول استفاده از فرآیند گالوانیزه در ساخت یراق آلات می باشد. این محصول به دلیل مقاومت در برابر زنگ زدگی بیشتر در مناطق شمال و شارجه کشور مورد استفاده قرار می گیرد. حفاظت کاتدی در اتصالات گالوانیزه استفاده می شود. در این فرآیند، لایه روی موجود بر روی سطح فولاد کمی فرسایش می یابد تا به استحکام بالاتر محصول کمک کند.

میلگرد اروپایی

میلگرد اروپایی محصولی است که با توجه به نیاز کشورهای قاره سبز تولید می شود. این محصول دارای آلیاژ کربن، منگنز و سیلیکون می باشد. میلگرد اروپایی مقاومت کمتری در برابر خمش دارد. بنابراین برای استفاده در مناطق زلزله زده مناسب نیست. با توجه به این مشکل قیمت این محصول نسبت به سایر میلگردهای موجود در بازار ایران کمتر است.

فولاد کربن

میلگرد مشکی، نوار مشکی یا فولاد کربنی یکی از بهترین انواع میلگرد در بازار ایران است. این محصول دارای استحکام کششی بالایی است. به همین دلیل در بسیاری از مناطق کشور مورد استفاده قرار می گیرد. البته به دلیل عدم مقاومت در برابر رطوبت و آب و هوای شارج، احتمال زنگ زدگی در یراق آلات مشکی وجود دارد. بنابراین، استفاده از آن در اتاق های مرطوب توصیه نمی شود.

میلگرد فایبرگلاس

یکی دیگر از محصولات موجود در بازار میلگرد فایبرگلاس است. این بخش نوعی فیکسچر است که از رشته های شیشه ای و ماده ای به نام رزین یا لاستیک ساخته می شود. این محصول دارای عایق الکتریکی بوده و مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد. همچنین به دلیل وزن کم می تواند به کاهش بار مرده کمک کند.

فولاد استنلس

یکی از موثرترین و پرکاربردترین میلگردهای مورد استفاده در مصالح ساختمانی، فولاد ضد زنگ می باشد. این میلگرد 1500 برابر بیشتر از میلگرد سیاه یا فولاد کربنی در برابر اکسیداسیون مقاوم است. همین عامل باعث شده است که با توجه به افزایش تقویت بتن، گرانترین نوع میلگرد محسوب شود.

تیرآهن – قیمت ورق – قیمت لوله – میلگرد –پروفیل

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *